Organization Calendar (Grimsby Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 17, 2019-Mar 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Tyke Select - Oakville Shrink the Rink
Tyke Select
8:00 AM
vs. Halton Hills Thunder Attack
Sixteen Mile Sports Complex (Oakville) Rink 4 [1]
Tyke Select
10:40 AM
vs. Brampton MD Blue
Sixteen Mile Sports Complex (Oakville) Mini Stick Game [2]
Novice
NO 2 - Dark Knights
12:00 PM
vs. Novice - NO 1 - Bolts
Peewee AE
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Atom
AT 5 - Avalanche
1:00 PM
vs. Atom - AT 1 - Knights
Minor Atom A
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Atom
AT 4 - Jets
2:00 PM
vs. Atom - AT 2 - Black Panthers
Bantam AE
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Tyke Select
3:05 PM
vs. Oakville Orange Crush
Sixteen Mile Sports Complex (Oakville) Rink 2 [3]
Peewee
PW 5 - Raiders
3:30 PM
vs. Peewee - PW 1 - Teal Terror
Major Atom A
4:30 PM
vs. Glanbrook Rangers
Peewee
PW 4 - White Out
4:45 PM
vs. Peewee - PW 3 - Thunder
Minor Peewee A
5:45 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Major Novice A
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 1
6:15 PM
@ Fort Erie Meteors 1
Leisureplex (Kinsmen) [BT - B - P - 27]
Midget
Team 3
6:30 PM
vs. Midget - Team 2
Midget AE
7:30 PM
vs. New Hamburg Huskies AE
Minor Midget A
8:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
Midget
Team 1
8:40 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [M - C - P - 47]
Major Midget A
9:00 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [MT - A - 03]
Midget AE
9:00 PM
vs. Lincoln Blades Minor
Major Peewee A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Midget A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Major Bantam A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Major Novice A
6:00 PM
vs. Dunnville Mudcats
Bantam
BT 2 - Greyhounds
6:00 PM
vs. NOTL Wolves 1
Peewee AE
7:05 PM
@ Garden City /Merritton AE red
Merritton Arena [m - PW - B - 19]
Major Atom A
7:10 PM
@ NOTL Wolves
Centennial [AT - A -05]
Minor Atom A
7:10 PM
vs. Welland Tigers Minor
Bantam AE
7:15 PM
@ Stoney Creek Warriors AE
Valley Park [m - BT - C - 30]
Minor Peewee A
8:15 PM
@ Garden City /Merritton AE blue
Merritton Arena [m - PW - A - 03]
Minor Bantam A
9:30 PM
@ Garden City Merritton AE
Merritton Arena [m - BT - A - 04]
Tyke Select
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Major Peewee A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom
AT 3 - Red Bulls
6:00 PM
vs. Atom - AT 4 - Jets
Minor Peewee A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom AE
7:00 PM
vs. Garden City Falcons Minor
Atom
AT 2 - Black Panthers
7:00 PM
vs. Atom - AT 5 - Avalanche
Bantam
Bantam Team 3 & BT 2 - Greyhounds
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Major Bantam A
8:30 PM
vs. Lincoln Blades
Major Midget A
9:00 PM-11:00 PM
Practice
Midget AE
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Minor Atom A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Peewee
PW 1 - Teal Terror & PW 4 - White Out
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Minor Peewee A
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Peewee
PW 2 - Red Hot Chili Peppers & PW 3 - Thunder
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Major Bantam A
8:00 PM
@ Stoney Creek Warriors
Valley Park [BT - B - 12]
Minor Bantam A
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Minor Midget A
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Major Atom A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Major Novice A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice
NO 3 - Red Rockets
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Initiation Program
WHITE & RED
5:00 PM-6:00 PM
White & Red
Initiation Program
PURPLE & BLACK
6:00 PM-7:00 PM
Purrple & Black
Novice
NO 2 - Dark Knights & NO 1 - Bolts
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Tyke Select
6:30 PM
@ Hamilton Huskies - Tyke 1
Peewee
PW 5 - Raiders & Bantam Team 1
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Minor Peewee A
8:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
Minor Midget A
9:00 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Midget
Team 1 & Team 2
10:00 PM-11:00 PM
Shared Practice
Development Programs
Novice Development
7:00 AM-8:00 AM
Novice Development
Development Programs
Goalie Development
7:30 AM-8:30 AM
Goalie Development
Development Programs
Atom Development
8:00 AM-9:00 AM
Atom Development
Hockey School
Hockey School - Group 1
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Development Programs
Peewee & Bantam Development
9:00 AM-10:00 AM
Peewee/Bantam Development
Hockey School
Hockey School - Group 2
9:30 AM-10:30 AM
Practice
Initiation Program
WHITE & RED
10:15 AM-11:15 AM
GAME - White & Red
Major Bantam A
10:30 AM-11:30 AM
Practice
Major Novice A
10:45 AM
@ Fort Erie Meteors
Initiation Program
PURPLE & BLACK
11:15 AM-12:15 PM
GAME - Purple & Black
Tyke Select
12:15 PM
vs. Fort Erie Meteors
Atom AE
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Novice
NO 3 - Red Rockets
2:30 PM
vs. Novice - NO 2 - Dark Knights
Atom
AT 1 - Knights
3:30 PM
vs. Atom - AT 2 - Black Panthers
Major Peewee A
3:30 PM
vs. Garden City Falcons
Major Atom A
3:30 PM
@ Burlington Jr Cougars
Atom
AT 4 - Jets
4:30 PM
vs. Atom - AT 3 - Red Bulls
Minor Bantam A
5:00 PM
vs. Garden City Falcons Minor
Peewee
PW 5 - Raiders
5:30 PM
vs. Peewee - PW 4 - White Out
Major Midget A
6:30 PM
vs. Dunnville Mudcats
Peewee
PW 2 - Red Hot Chili Peppers
6:45 PM
vs. Peewee - PW 1 - Teal Terror
Minor Peewee A
7:30 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Minor Midget A
8:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
Midget AE
8:30 PM
@ New Hamburg Huskies AE
Bantam
BT 2 - Greyhounds
9:15 PM
vs. Wainfleet Wild 1
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02
Tyke Select
11:00 AM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [0030]
Novice
NO 1 - Bolts
12:00 PM
vs. Novice - NO 3 - Red Rockets
Minor Atom A
12:00 PM
@ Fort Erie Meteors AE
Leisureplex (Kinsmen) [m - AT - A - 07]
Minor Peewee A
12:30 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
Atom
AT 5 - Avalanche
1:00 PM
vs. Atom - AT 4 - Jets
Atom
AT 3 - Red Bulls
2:00 PM
vs. Atom - AT 1 - Knights
Bantam AE
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Atom AE
3:15 PM
@ Dunnville Mudcats CC
Dunnville [m.A- -B- 26]
Peewee
PW 3 - Thunder
3:30 PM
vs. Peewee - PW 4 - White Out
Major Atom A
4:30 PM
vs. Lincoln Blades
Peewee
PW 2 - Red Hot Chili Peppers
4:45 PM
vs. Peewee - PW 5 - Raiders
Peewee
PW 1 - Teal Terror
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 1
7:00 PM
vs. Bantam - Bantam Team 3
Bantam
BT 2 - Greyhounds
7:10 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [BT - A - P - 13]
Midget AE
8:00 PM
vs. New Hamburg Huskies AE
Midget
Team 2
8:30 PM
vs. Midget - Team 1
Minor Midget A
8:30 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Midget
Team 3
8:35 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [M - C - P - 50]
Atom AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Tyke Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Major Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Minor Peewee A
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Major Peewee A
7:30 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [PW - A - 05]
Bantam
Bantam Team 3
7:40 PM
@ Port Colborne Sailors 1
Vale (2) [BT - B - P - 34]
Minor Bantam A
7:40 PM
@ Welland Tigers Minor
Welland (Main) [m - BT - A - 09]
Minor Midget A
8:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
Midget
Team 1
8:00 PM
vs. West Lincoln Wrath
Major Bantam A
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 1
8:30 PM
@ Thorold Blackhawks 1
Thorold (Frank Doherty) [BT - B - P - 36]
Midget AE
9:00 PM
vs. Welland Tigers Minor
Peewee AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Midget A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Major Atom A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee
PW 4 - White Out
6:00 PM
vs. Peewee - PW 2 - Red Hot Chili Peppers
Minor Atom A
6:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
Minor Peewee A
6:15 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Minor Peewee A
7:10 PM
vs. Garden City Falcons Minor
Bantam AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Tyke Select
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom
AT 2 - Black Panthers & AT 5 - Avalanche
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom
AT 3 - Red Bulls & AT 1 - Knights
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Pelham Panthers AE
Major Bantam A
6:40 PM
@ NOTL Wolves
Meridian [BT - B - 14]
Major Peewee A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee AE
7:10 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE
Bantam
BT 2 - Greyhounds & Bantam Team 3
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Minor Bantam A
8:30 PM
vs. Glanbrook Rangers Minor
Minor Midget A
8:35 PM
@ Lincoln Blades Minor
Fleming [m - M - A - 06]
Major Midget A
9:00 PM-11:00 PM
Practice
Midget AE
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Minor Peewee A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Peewee
PW 4 - White Out & PW 5 - Raiders
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Minor Bantam A
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Peewee
PW 1 - Teal Terror & PW 3 - Thunder
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
GFHA - Bantam
7:00 PM
vs. Haldimand
Midget
Team 3
8:05 PM
@ West Lincoln Wrath
West Lincoln Arena [M - C - P - 52]
Bantam AE
8:30 PM
vs. Niagara Falls Flyers Minor
Minor Midget A
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Major Atom A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Major Novice A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom
AT 4 - Jets
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Initiation Program
PURPLE & RED
5:00 PM-6:00 PM
Purple & Red
Initiation Program
WHITE & BLACK
6:00 PM-7:00 PM
White & Black
Novice
NO 2 - Dark Knights
6:00 PM
vs. Novice - NO 3 - Red Rockets
Peewee
PW 2 - Red Hot Chili Peppers & Bantam Team 1
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Minor Midget A
8:30 PM
@ Welland Tigers Minor
Welland (Main) [m - M - A - 07]
Midget AE
9:30 PM
@ West Lincoln Wrath
West Lincoln Arena [m - M - A - 08]
Development Programs
Novice Development
7:00 AM-8:00 AM
Novice Development
Development Programs
Goalie Development
7:30 AM-8:30 AM
Goalie Development
Development Programs
Atom Development
8:00 AM-9:00 AM
Atom Development
Hockey School
Hockey School - Group 1
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Development Programs
Peewee & Bantam Development
9:00 AM-10:00 AM
Peewee/Bantam Development
Hockey School
Hockey School - Group 2
9:30 AM-10:30 AM
Practice
Initiation Program
RED & BLACK
10:15 AM-11:15 AM
GAME - Red & Black
Major Bantam A
10:30 AM-11:30 AM
Practice
Initiation Program
WHITE & PURPLE
11:15 AM-12:15 PM
GAME - White & Purple
Tyke Select
12:15 PM
vs. Niagara Falls Flyers
Major Novice A
12:20 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (1) [N. - A- 12]
Atom AE
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Novice
NO 1 - Bolts
2:30 PM
vs. Novice - NO 2 - Dark Knights
Bantam
BT 2 - Greyhounds
3:00 PM
@ Pelham Panthers 1
Meridian CC (1) [BT - A - P - 16]
Peewee AE
3:10 PM
@ Welland Tigers Minor
Welland (Main) [m - PW - B - 25]
Major Peewee A
3:30 PM
vs. Glanbrook Rangers
Atom
AT 2 - Black Panthers
3:30 PM
vs. Atom - AT 3 - Red Bulls
Atom
AT 1 - Knights
4:30 PM
vs. Atom - AT 5 - Avalanche
Major Atom A
4:30 PM
@ Stoney Creek Warriors
Valley Park [AT - A -12]
Minor Bantam A
5:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
Peewee
PW 3 - Thunder
5:30 PM
vs. Peewee - PW 2 - Red Hot Chili Peppers
Major Midget A
6:30 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Peewee
PW 4 - White Out
6:45 PM
vs. Peewee - PW 1 - Teal Terror
Bantam
Bantam Team 3
8:00 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
Midget AE
8:30 PM
@ New Hamburg Huskies AE
Bantam
Bantam Team 1
9:15 PM
vs. Welland Tigers 2
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from grimsbyminorhockey.ca on Thursday, February 21, 2019 at 8:03 PM